ויזת עבודה בישראל לעובדים מומחים – כחלק מניוד עובדים גלובלי

0
205
קרדיט: Pixabay

מחסור בכוח עבודה מקצועי במגוון תחומים, כמו בניין, אנרגיה, הסעדה וקידוחי גז, מוביל מעסיקים רבים לבחור בהעסקת עובדים זרים מחו״ל, חלקם מומחים בתחומם. כיוון שקבלת ויזת עבודה בישראל כרוכה בהליך בירוקרטי מורכב למדי, שכירת שירותיו של עורך דין בתחום תוכל להפוך את המשימה לקלה ולחלקה יותר.

ויזת עבודה בישראל – כחלק מניוד עובדים גלובלי

התבוננות על נושא העסקת אזרחים זרים ברחבי העולם, כמו אלה המבקשים ויזת עבודה בישראל, מאפשרת לבחון כמה שיקולים מרכזיים הקשורים לניידות גלובלית בנוף העסקי של ימינו.

  • מהי ניידות גלובלית?

ניידות גלובלית מתייחסת בבסיסה ליכולת של חברות רב-לאומיות להעביר עובדים ממדינה אחת למדינה אחרת. כמובן שבפועל העניינים קצת יותר מורכבים מזה. עסקים נדרשים לעבור הליך בירוקרטי מול רשות ההגירה, לקבלת אישור העסקה של עובדים או מומחים זרים, תוך מחויבות להקפיד על כל הזכויות הנובעות מהעסקה זו, כמו שכר, תנאים סוציאליים או מגורים.

  • על החשיבות של הניידות הגלובלית

הניידות הגלובלית מאפשרת לעסקים למקסם את פוטנציאל כוח העבודה שלהם. הזמינות של העסקת את כוח האדם הנכון שיבצע את העבודות הנכונות במקומות הנכונים, מאפשרת לעסקים לבצע עבודה מיטבית שתספק את ציפיות הלקוחות.

העולם שבו אנחנו חיים הופך ליותר ויותר גלובלי ודיגיטלי, ומסייע להגברת הרלוונטיות של הניידות הגלובלית לחברות בינלאומיות. בימינו, חברות כבר לא מתחרות רק ברמה הלאומית על נתח השוק שלהן, אלא צריכות להתחרות עם חברות בכול רחבי העולם. מסיבה זו, כל יעילות ויתרון שחברות אלה יוכלו לגייס לטובתן, יהיו קריטיים, כולל הגברת האפקטיביות והפרודוקטיביות של העובדים.

חלק מהיתרונות שמציעה הניידות הגלובלית:

  • כישרון: מתן אפשרות לעובדים לחקור הזדמנויות של קריירה חדשות, על ידי מעבר למשרד אחר, יכול לעודד אותם להישאר בעסק לטווח הארוך, ויכול לעזור לחברות לגייס את העובדים המבריקים ביותר הקיימים בשוק העבודה התחרותי.
  • הכללה וגיוון: עבודה גמישה מאפשרת לפרק מגבלות גיאוגרפיות. ניוד עובדים מאפשר לחברות השונות להיחשף לרעיונות ולדרכי חשיבה חדשים ולהגביר את מגוון הפעולות ושיתופי הפעולה שלהן ברחבי העולם.
  • גמישות: מכיוון שעבודה גמישה הפכה היום לנורמה, העברה של עובדים ממדינה למדינה היא פשוטה יותר, כמעט כמו יצירת קשר וירטואלי בין עמיתים לעבודה הנמצאים במדינות שונות, במקום שיצטרכו להגיע לשם פיזית.

ההשלכות של הניידות הגלובלית על נושא השכר

לניידות הגלובלית, שבמהלכה עובדים עוברים ממדינה למדינה (בין אם פיזית או וירטואלית), יש השלכות על נושא השכר. לכן, כאשר מעסיקים אזרחים זרים, חשוב להתייחס לכול הכללים הנוגעים לשכר.

לבסוף, למרות שניידות גלובלית היא חלק חיוני מהעסקים הבינלאומיים המודרניים, עדיין היא כרוכה במורכבות של חובות וזכויות של עובדים. זה המקום שבו כדאי לשתף פעולה עם עורך דין מומחה בתחום קבלת אשרות עבודה לעובדים או למומחים זרים. כך ניתן להבטיח שההעסקה תעמוד בתנאים הנדרשים, תוך שמירה על שוק העבודה המקומי, על זכויות המומחים הזרים ועל זכויות העובדים הישראלים, על מנת לא לפגוע בשוק העבודה הישראלי.

לפרטים נוספים הכנסו לאתר https://jeh.co.il/

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן