עו"ד צוואות

0
34
עו

לרב כל הנוגע לצוואות, או הסכמים אחרים לתכנון עיזבון, נדחק פעמים רבות הצידה ונדחה עד לרגע האחרון. מומלץ לא לדחות את הדברים, אלא לבצע את הדבר הנכון: לגשת להתייעצות עם עו"ד צוואות ולהסדיר את הנושא במקצועיות וברגישות הנדרשת. הדבר יאפשר למצווה,  להמשיך לחיות את חייו בראש שקט לאחר שהסדיר את הדבר תוך לקיחה בחשבון של כלל הנושאים הכרוכים בכך ובינהם גם ענייני  מיסוי. הדבר יקל מאוד על היורשים כאשר יגיע זמן חלוקת העיזבון. ניתן לערוך צוואה בדרכים שונות: בכתב יד, בפני עדים, בפני רשות, או בע"פ. ניתן גם לערוך צוואה הדדית, יחד עם בן או בת הזוג. עו"ד צוואות ינחה אתכם ויסייע בתהליך כך שהצוואה תהיה מקיפה, ברורה ותקבל תוקף משפטי מחייב בשעת הצורך.

עו"ד צוואות לטיפול בעיזבון וחלוקתו

טיפול בנושא צוואה וירושה הוא מורכב, ולרב לא מעורר תחושה נוחה, הן עבור עורך הצוואה (המצווה) והן עבור היורשים, אשר צריכים לטפל בנושא לאחר מותו של אדם יקר. עו"ד צוואות יסייע בטיפול בכל הקשור לצוואה או ירושה בכלל, גם במצב בו לא הותיר המנוח צוואה וניתן לקבל צו ירושה. השלב הראשון הוא הגשת בקשה להוצאת צו קיום צוואה, או צו ירושה. מדובר על שלב ראשון בתוך הליך הכולל בתוכו בירוקרטיה ומהלכים שונים. עורך הדין יסייע בהגשת הבקשה וכן בעניינים נוספים הקשורים לניהול העיזבון אם יש צורך בכך, למשל הסדרת חובותיו של המנוח, איתור וכינוס נכסים וכמובן חלוקת יתר העיזבון בין יורשיו בהתאם לכתוב בצוואה או לפי חוק הירושה.

יישוב סכסוכים הנוגעים לצוואות וירושות

חלק נוסף בעבודתו של עו"ד צוואות הוא מתן מענה בכל הקשור להתנגדות לצוואה, או בסכסוכי ירושה. כאשר מתקבלת אצל רשם הירושות בקשה לקיום צוואה או לצו ירושה, הדבר מתפרסם למשך שבועיים כדי לתת הזדמנות ליורש, או גורם כלשהו בעל עניין בדבר, להגיש התנגדות  אם יש סיבה לכך. עורך הדין אשר בקיא בניהול הליך כזה, יכול לייצג הן את המתנגד והן את היורשים. ההתנגדות יכולה להיות נידונה בבית המשפט לענייני משפחה. עורך הדין המתמחה גם בגישור ויישוב סכסוכים יוכל לסייע לפתור את המחלוקת גם מחוץ לבית המשפט לטובת כל הצדדים ברגישות הנדרשת.

עו"ד עדי מי טל ריין מתמחה בענייני ירושות וצוואות וייצוג לקוחות בהליכי התנגדות לצוואה או בקשה לקיום צוואה. היא מסייעת בכל הקשור לעריכת צוואות, קיום צוואה,  עריכת יפוי כח מתמשך, ניהול וטיפול בעיזבון ואף מתמחה ביישוב סכסוכים וגישור בנושא. מוזמנים ליצור קשר.

 

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן