פטור מגיוס חובה מקבלים רק באמצעות עורך דין

0
89
פטור נפשי מהצבא
קרדיט: קנבה

יש סיבות רבות למה שירות חובה חיוני ותורם למדינה ולמתגייסים עצמם, בעיקר בשל האישור מהחברה שהם עוברים יחד את אותם החוויות, תורמים למדינה וגם נהנים מהטבות שונות שמקבלים הודות לשירות הצבאי. למרות זאת, ישנם מקרים בהם בלתי אפשרי להתגייס לצה"ל. אם יש בעיות שונות שהופכות אתכם לאי כשירים לגיוס, אתם עשויים להיות פטורים משירות צבאי או מחלקים מסוימים בשירות הצבאי, במיוחד אם מדובר בסיבה רפואית נפשית או פיזית. ישנם לא מעט אנשים שהפטור שלהם נשען על סיבות רפואיות שאינן רפואיות, כמו סיבות מצפוניות, וביניהם מוכר מתן פטור מטעמי דת. יש שני סוגים של אוכלוסיות שזכאיות לכך: חרדים שתורתם אומנותם על פי הסדר מיוחד שנהוג כבר עשרות שנים, ונשים דתיות שלהן יש אורח חיים שמונע מהן לשרת בצבא על פי אמונתן או מסורת משפחתית. בכולם יכול לטפל עו"ד דניאל איטח שמבטיח תוצאות מיטביות ללקוחותיו.

שירות צבאי הוא חשוב, אבל לא בכל מחיר

שירות צבאי נחשב למוסכמה שכמעט ואין עליה עוררין בישראל. זה חשוב במיוחד גם למי שרוצה לעסוק בתפקידים רשמיים בשירות המדינה או בכל מקום שבו לשירות הצבאי יש משמעות בגלל העשייה שיש בו בתפקידים שונים. עם זאת, יש אנשים בעלי מבנה נפשי רגיש ומורכב וזה מונע מהם לעמוד בדרישות הנוקשות של ההיררכיה הצבאית המאוד קפדנית ומחמירה, וכשיש להם עילה כזאת שהחלה עוד לפני השירות הם יכולים לבקש פטור נפשי מהצבא. ההליך הזה אינו מוגבל רק למי שעומד להתגייס וחייב לקבל את הפטור הזה משום שברור שלא יעמוד נפשית בלחצים הללו, אך זה יכול להיות גם במהלך השירות עצמו, כאשר קורה משהו או כשהחיילים מבינים שיש בעיה שמונעת מהם להמשיך בשירות והם רוצים את הפטור גם באמצע השירות. זה שומר על בריאותם הנפשית עם כל הצער שבעזיבת המסגרת הצבאית וזה מה שחשוב.

לכל מהלך חשוב ייצוג פרטי

בכל מהלך שעושים מול הצבא, אם כאזרחים או אם כחיילים, חשוב לזכור את הכלל הכי קריטי והוא: "האינטרסים של הצבא אינם בהכרח חופפים לאינטרסים של הפרט שעומד מולו". לכן, כדי לוודא שאתם מקבלים את הייצוג הטוב ביותר בכל דבר ועניין מול הצבא, רצוי לעבוד עם עזרתו המקצועית של עורך דין צבאי פרטי, כמו עו"ד דניאל איטח. במשרד זה מייצגים כבר שנים את החיילים והאזרחים שזקוקים לעזרה מול הרשויות בצבא, במטרה להגן על זכויותיהם.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן