פיטרו לא מוצדקים ותביעות כלפי המעסיק

0
147
קרדיט Canva

מה אני עושה אם פיטרו אותי כשאני בהריון

בדיני העבודה חל איסור מוחלט על פיטורי אישה בהריון. אם מעסיק עבר על החוק ופיטר אתכן או מישהי שאתן מכירות בגלל הריון בזמן העסקתה, כדאי מאוד לפנות לסיוע משפטי של עורך דין דיני עבודה שמתמחה בפיטורי נשים הריון. לפי החוק בישראל, מעסיק חייב להחזיר עובדת למשרתה בתום חופשת הלידה ואין לו כלל שיקול דעת בכך. מעסיק שעובר על החוק ייתכן וייתבע בבית המשפט, שבאופן מסורתי פוסק שהוא חייב להחזיר את העובדת למקום העבודה, לאותו התפקיד שביצעה לפני יציאתה לחופשת לידה.

מה עושים אם המעסיק שלי מלין שכר

במסגרת יחסי עובד ומעביד מוטלות על המעביד מספר חובות וביניהן החובה לשלם את השכר בזמן. לכן, במקרה ומעביד מלין שכר לעובד שלו יש הגנות בחוק שיישמרו על העובד. תביעת הלנת שכר מוגשת לבית הדין לעבודה, על העובד להגיש תביעה זו עד 60 ימים. לפעמים, בית הדין לעבודה מאשר לעובד להגיש תביעה בגין הלנת שכר גם עד 90 ימים. במסגרת תביעת הלנת שכר, נפרט גם את הפיצויים המבוקשים בגין הלנת השכר שהמעסיק נתבע לשלם לעובד.  עם זאת, בית הדין לעבודה מוסמך להקטין את סכום פיצויי תביעת הלנת השכר שייפסקו לעובד, אם המעסיק יוכיח שהשכר לא שולם לעובד בזמן בגלל טעות כנה, חילוקי דעות ממשיים או בשל סיבה שלא הייתה לו שליטה עליה. מצב כלכלי קשה של המעסיק אינו נחשב כסיבה טובה, אלא אם הוא בהתמוטטות כלכלית.

איך אני מקבל פיצויים מהמעסיק הקודם שלי

עולם הפיצויים הוא רחב וכולל בתוכו סוגי פיצויים רבים, שלרוב מתחלקים לפיצויים לפי נזקים מסוגים שונים שנגמרו לנו- נזקי גוף, נזקי רכוש, נזקים ממוניים (אובדן השתכרות) ונזקים לא ממוניים (כמו עוגמת נפש). תביעת פיצויים מוגשת לבית המשפט בעזרת עורך דין שמתמחה בדיני עבודה ובתביעות פיצויים בשל פיטורים בפרט. ייעוץ משפטי לא מתאים לתחום המשפטי הנדון ולצרכים האישיים שלכם יכול להביא להפסד בתביעה ואף לתשלום הוצאות ההליך המשפטי מצידכם. משרד עורכי דין רן סיון הוקם ע"י עו"ד רן סיון, בעל 3 תארים אקדמיים במשפטים ובמנהל עסקים, ובעל ניסיון רב שנים בעולם העסקי מסחרי. עו"ד רן סיון הנו חבר הוועדה לדיני עבודה בלשכת עורכי הדין במחוז הצפון. למשרד 2 סניפים בעפולה ובבית השיטה, וישמח לסייע לכם בכל הנוגע לדיני העבודה.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן