פשיטת רגל או חדלות פירעון- איך זה יעזור לכם

0
111
קרדיט canva

בכל מקרה של חובות משמעותיים של אדם פרטי, עסק או תאגיד, שאינם משולמים מסיבה כזו או אחרת, נגררים לבית המשפט ולתהליכי הוצאה לפועל. איך זה עובד? הנושה פונה לבית המשפט כנגד בעל החוב שאינו משלם לו את חובו, ובית המשפט כאשר מתרשם מן הפרטים מערב את ההוצאה לפועל והיא תטיל סנקציות משמעותיות על החייב על פי פסק בית המשפט, כדי לסייע לנושים לקבל את המגיע להם. הסנקציות תהיינה צו מניעת יציאה מהארץ כדי לוודא שהחייב לא יברח לחו"ל כדי להימנע מפירעון, וגם צווי עיקול נכסים וכספים שונים כדי לגבות באמצעותם את החובות. אולם, למרות ההליך הלא פשוט הזה, הכרזת פשיטת רגל אדם פרטי, או חדלות פירעון לתאגיד או עסק בע"מ, תמנע את כל הכאב. עורך דין טל פרלמן הבקי בתחומי הוצאה לפועל ופשיטת רגל לעומקם, מסביר כיצד זה יכול לסייע לכם.

מהי פשיטת רגל

פשיטת רגל זוהי הכרזת ייאוש על המצב הכלכלי האישי של האדם הפרטי ושל עסקיו הפרטיים. מצב פשיטת רגל לעיתים מוכרז בגלל פניות של נושים, אך גם החייב עצמו יכול להכריז זאת על עצמו. ברגע ואדם מוגדר כפושט רגל, המדינה תחדל מלדרוש את תשלום החובות הללו מאת החייב, משום שהוא בעצם הודיע לכולם על כך שהוא חסר כל כעת ואיננו מסוגל להשיב חוב. אין למערכת החוק עניין לדרוש כספים שאין לחייב אפשרות לשלם, שהרי לא יעזור לה לדרוש זאת אם אין לו את האפשרות. הכספים הללו אינם, וכל הצדדים ברגע הכרזת פשיטת רגל מרימים ידיים מהשבתם. כעת המדינה תיכנס למשא ומתן עם פושט הרגל כדי להגיע להסכם מסוים מול הנושים ככל שהוא מסוגל לכך, ולאחר תקופת זמן קצובה הוא יוכל לקבל הפטר מכל החובות שנותרו ולהתחיל עסקים מחדש. פתיחת הליך חדלות פירעון היא אותו הדבר, במקרים בהם מדובר בעסקים בע"מ, תאגידים וכל גוף שאינו פרטי.

למי זה כדאי ואיך מכריזים

באופן כללי, פעמים רבות בהם אין מוצא אחר זהו פתרון טוב יחסית, המדינה בנתה אותו במיוחד כדי לאפשר לבעלי חובות עצומים לסיים עם הפרק הזה בחייהם ולנסות מחדש, כאשר ברור לכל הצדדים שבלי מחיקת החובות הם לעולם לא יוכלו לצאת מהם בגלל הריביות והפערים. אולם לעיתים עדיף להגיע להסכם מול הוצאה לפועל בלי הכרזה זו. בכל מקרה כדי להחליט בכך וגם לנהל את ההכרזה ואת המצב בכללותו יש לפנות לעורך דין מקצועי בתחום זה.

אם נקלעתם לתיק בהוצאה לפועל או בקשיים כלכליים דומים, צרו קשר מיידי איתנו למזעור נזקים ופתיחת הליך שייטיב עם מצבכם ויאפשר לכם לחזור לחיים

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן